تبلیغات
گیاهان دارویی

گیاهان دارویی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
 كرم واژینال 50 گرمی به همراه 7 اپلیكاتور مجزا موارد مصرف: درمان عفونتهای قارچی، میكروبی واژن و واژینیت مختلط.

  • شکل دارویی
    [پماد]

شرح کامل

استاندارد شده: برحسب 12- 8 میلی گرم آلیئین در هر 10 گرم كرم.

آثار فارماکولوژی و مكانیسم اثر:

اثرات بارز ضد میكروبی، ضد قارچی و ضد ویروسی مواد مؤثره سیر از دیرباز شناخته شده و آلیئین موجود در گیاه كه در اثر فعالیت آنزیم آلیناز به آلیسین Allicin تبدیل می شود به عنوان یك ماده بسیار قوی ضد قارچی و ضد میكروبی بصورت مدل برای سنتز مواد ضد قارچی بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است. اثر ضد قارچی سیر بسیار قوی می‌باشد. تحقیقات وسیع نشان داده است كه اثر ضد میكروبی و ضد قارچی سیر با محلول 1000/1 عصاره سیر حاصل می گردد. اثر مهار كننده سیر روی 139 گونه قارچ حتی با مقدارppm 25 به اثبات رسیده است. عصاره سیر حاوی مواد شیمیائی ضد اكسیدان است كه ضایعات سلولی ناشی از عوامل اكسیدان را خنثی می‌سازد. این مواد شامل مواد ارگانوسولفوره محلول در آب و محلول در چربی و فلاونوئید ها به خصوص الیكسین و سلنیوم می‌باشند كه بعداً به الیسین تبدیل می شود. الیسین به ماده ای به نام Ajoene تبدیل می گردد كه دارای خاصیت ضد قارچ است(1). التهاب پیشابراه و واژن توسط قارچ كاندیدا البیكانس ایجاد می‌شود و مطالعات وسیعی اثر ضد قارچی سیر را به اثبات رسانیده است. نحوه اثر ضد قارچی سیر روی كاندیدا البیكانس مربوط به مهار پروتئین سازی و سنتز اسیدهای نوكلئیك قارچ می باشد. محققین نشان داده اند كه سیـر قــادر به تشــدید فعالیـت بیگانه خواری فاگوسیـت‌ها می باشد(2).
سیر به طور قدرتمندی عمل فاگوسیتوز ماكروفاژها را افزوده و از طرف دیگر فعالیت سلولهای كشنده (Killer Cell) را زیاد می‌كند(3). سیر دارای اثر ضد میكروبی بسیار گسترده روی میكروبهای گرام مثبت و گرام منفی پاتوژن می باشد.(4و5)

آلیسیــن موجــود در كرم میكـوسین همچنیــن از طریق مهـار آنزیـم های Cystein، Proteinaseو Alcohol Dehydrogenase
خاصـیت ضد قارچی و ضد میكروبی و ضدعفونی كنندگی خود را ظاهر ساخته و به علت غیر قابل برگشت بودن اثر مهار كنندگی آنزیم های فوق الذكر در برابر آلیسین با مصرف كرم میكوسین مقاومت میكروبی ایجاد نمی گردد(6).
اسانس آویشن بكار رفته در فرمولاسیون كرم میكوسین افزون بر پوشاندن وخنثی كردن بوی عصاره سیر خود دارای اثرات بارز ضدالتهابی، ضد میكروبی، ضد قارچی و ضد ویروسی بوده و بطور سیـنـرژیسـم اثـرات درمـانـی كرم میكوسین را تشـدیـد می‌نماید(7).
مطالعات بالینی گسترده نشان داده است كه كرم واژینال میكوسین افزون بر درمان عفونتهای كاندیدایی و گاردنر لائی واژن بطور چشمگیری بر روی عفونتهای سخت قابل درمان واژینیت مختلط(Mixed Vaginitis) عفونتهای توأم قارچی و میكروبی نیز مؤثر بوده و بسرعت اینگونه عفونتها را برطرف می نماید(8).سایر اطلاعات

موارد مصرف
درمان عفونتهای قارچی، میكروبی واژن و واژینیت مختلط.

دستور مصرف
به مدت حداقل 7 شب پی در پی یك اپلیكاتور داخل واژن مصرف شود.
برای سهولت مصرف و عدم انتشار آلودگی تعداد 7 اپلیكاتور مجزا در داخل جعبه كرم میكوسین تعبیه شده است.
موارد منع و احتیاط مصرف
موارد منع مصرف : در دوران حاملگی
نكات قابل توصیه: بطور كلی بعد از یك تا دو بار مصرف بهبودی سریع و نسبی حاصل می شود ولی توصیه می گردد كه جهت بهبودی كامل دوره درمان را كامل نمایید.
ترکیبات
عصاره آبی سیر به همراه اسانس آویشن.
میکوسین
میکوسین

 
طبقه بندی: زنان،
[ شنبه 6 خرداد 1391 ] [ 02:27 ب.ظ ] [ عطار ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :