تبلیغات
گیاهان دارویی

گیاهان دارویی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
هموروئید و هموروئیدهای پر خون ،‌پرولاپس مقعد ،‌خارش ، درد و تحریكات مقعد .

  • شکل دارویی
[پماد]

اجزاء‎ فرآورده :
آب هاماملیس 25% ،تنطور بنژوئن 3/8% ، اكسید روی 1/5 % . هر گرم از پماد هموروهرب بر حسب 52 میلی گرم اكسید روی و3 میلی گرم بالزامیك اسید استاندارد شده است.

مواد موثره :
هاماملیس دارای فلاونوئید ها،تانن(هاماملی تانن ،پروانتوسیانیدین) ومقدار كمی اسانس فرار می باشد. مقدار هاماملی تانن پوست درخت هاماملیس 31 مرتبه بیشتراز برگ آن است.تنطور بنژوئن : رزین بنژوئن و اسانس فرار كه محتوی اسید های ، بنزوئیك و سینامیك ، استر اسیدهای نامبرده ،وانیلین و بنزالدهید می باشد. آثار فارماكولوژیك: هاما ملیس به علـت وجود تانن ها و فلاونوئید ها در آن دارای اثر قابض و آنتی سپتیك است.مطالعات اخیر نشان می دهد كه بخشی از عصاره فیلتر شده آن دارای پروانتو سیانیدین ها بوده و دارای اثر قابل ملاحظه ضد ویروس هرپس سیمپلكس نوع 1 است.این قسمت همچنین دارای اثر قوی ضد التهاب بوده و التهاب را كاهش می دهد. اثرات ضد اكسیدان ،محافظت كننده در مقابل اشعه های مخرب و اثر ضد التهاب هاماملیس تماما به اثبات رسیده اند. از نظر مكانیسم اثر ضد التهابی ، پروانتوسیانیدین میانجی های التهابی منتج شده از اسید آرا شیدونیك را مهار نموده و تشكیل فاكتور فعال كننده پلاكتی را مهار می سازد. هاما ملیس میتواند با اثر ضد اكسیدان خود سوپراكسید آزاد شده از واكنش های آنزیمی را در حین فر آیند التهاب، كه دارای نقشی در ایجادآن هستند مهار سازد. محققین ژاپنی نشان داده اند كه مواد موثره هاماملیس می توانند سلولها ی نسوج پوست را در مقابل آسیب ناشی از اكسیژن فعال محافظت نمایند و به نظر می رسد كه هاما ملیس دارای كاربرد بالقوه ضد فر آیند پیری و چین و چروك پوست می باشد. هاما ملیس در درمان هموروئید، نه تنها التهاب را بر طرف می نماید بلكه دارای اثر ضد درد نیز می باشد. این گیاه خارش ، تحریك و سوزش مقعد را بر طرف می سازد. اثر ضد عفونی كننده تانن های موجود در هاماملیس از عفونت موضع جلوگیری نموده و بدین ترتیب به بهبود سریع تر عارضه كمك می نماید. تانن و دیگر مواد قابض در پماد هموروهرب عروق متسع شده و پرخون مقعد را در محل هموروئید منقبض نموده و محل آسیب راكوچك كرده و در نتیجه خونریزی را كاهش می دهد. در این فر آورده الكل موجود در تنطوربنژوئن و رزین بنژوئن و اكسید روی به كمك تانن های موجود در هاماملیس یك اثر قابض شدیدتری اعمال می نماید كه موجب التیام سریع تر هموروئید می شود. افزون بر این مواد موثره در تنطور بنژوئن دارای اثر ضد اسپاسم و ضد عفونی كننده می باشد كه مكمل هاما ملیس عمل می نماید.دستور مصرف :

صبح و شب بعد از هر اجابت مزاج  از پماد هموروهرب به موضع مالیده شود.برای  برطرف نمودن خارش  های داخل مقعد از اپلیكاتور داخل جعبه  استفاده نمائید .موارد منع و احتاط مصرف :
پماد همورو هرب برای استعمال موضعی تهیه شده است. از تماس دستهای آلوده به پماد هموروهرب به چشم ها پرهیز شود.
مصرف در حاملگی و شیر دهی :
  مصرف با احتیاط این فر آورده در دوران آبستنی و شیردهی مانعی دارد .


عوارض جانبی :
این دارو ممكن است در افراد حساس به گیاهان دارویی ایجاد واكنش های آلرژیك مختصر نماید.در صورت بروز این آثار مصرف دارو قطع و با پزشك یا داروساز مشورت شود.

طبقه بندی: درمان بواسیر،
[ چهارشنبه 28 تیر 1391 ] [ 07:26 ب.ظ ] [ عطار ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :