تبلیغات
گیاهان دارویی

گیاهان دارویی
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
بهبود جریان خون مویرگی: گلرنگ موجب تحریک گردش خون، حذف خون ایستا و در نتیجه بهبود گردش خون مویرگی در محل بافت آسیب دیده میگرددو موجب کاهش ترمبوز و تجمع پلاکتی می شود.  افزایش ایمنی: پلی ساکاریدهای گلرنگ با تحریک تولید سیتوکینین های التهابی به وسیله ماکروفاژهای غشای شکمی موجب فعال شدن پاسخ های ایمنی و ضد تومور در درون بدن انسان می شود و به درمان بیماری های  قلبی-عروقی و مغز کمک میکند. در تمام مناطق شرقی آسیا از چین تا هندوستان و نواحی جنوب شرقی آسیا از گلهای گلرنگ به عنوان داروی محرک،مسکن،مسهل و معرق استفاده می شود. بدون عوارض جانبی. 

عصاره گیاهی نوعی فراورده جدید گیاهی است که می تواند بیشترین میزان مواد موثره گیاهی شامل روغن فرار وغیر فرار،املاح،مواد معدنی ـ مینرال و انواع ویتامین های سازگار با روش عصاره گیری را استخراج نماید. عصاره خوراکی کاجیره حاوی رنگدانه های زرد زعفرانی،با استفاده از روشهای علمی نوین از گیاه گلرنگ استخراج شده است. گلرنگ(کاجیره)گیاهی چند منظوره از خانواده کمپوزیته(آستراسه) می باشد.

این گیاه بومی مناطق مدیترانه می باشد.

گلرنگ دارای رنگدانه های قرمز و زرد کارتامین و کارتامیدین و آلکالوئیدهایی مانند کومارین می باشد، هیدروکسی سافلور مهمترین جزء شیمیایی پیگمان زرد گلرنگ می باشد.
طبقه بندی: جسمی و فکری، قلب و عروق، مرحم،
[ سه شنبه 10 مرداد 1391 ] [ 02:46 ب.ظ ] [ عطار ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :